RYNEK NIERUCHOMOŚCI
Przetargi


Centrum


Praktycznie cała 10-letnia kariera zawodowa Romana Sebastyańskiego jest związana z działalnością na rynku nieruchomości. Po zakończeniu podyplomowych, magisterskich studiów z zarządzania miastem (Urban Management) na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie, rozpoczyna pracę w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, jako szef Zespołu Marketingu Nieruchomości. Do głównych zadań Zespołu należało: selekcja nieruchomości gminy do sprzedaży, opracowywanie ofert i warunków urbanistyczno-architektonicznych, aktywna i kompleksowa promocja ofert nieruchomości gminy, analizowanie rynku nieruchomości i warunków inwestycyjnych oraz tworzenie i realizowanie strategii marketingowych W ciągu czterech lat działalności Zespołu, Gdańsk sprzedał ok. 220 terenów o łącznej powierzchni ok. 400.000 m2 i wartości prawie €50 mln. Na sprzedanych w tym czasie przez Gminę gruntach zostały zrealizowane, między innymi, takie obiekty jak: osiedle Myśliwskie na Morenie i Pogodne na Oruni Górnej, kino "Krewetka" i "City Forum" na Starym Mieście, centra handlowe; "Manhattan" we Wrzeszczu, "Alfa" i "Real", hotel i pensjonat w Brzeźnie, Okręgowy Sąd Administracyjny na Morenie, Wyższa Szkoła Zarządzania w Oliwie, Swissmed na Suchaninie i wiele innych.

W latach 1996-99 był koordynatorem (Project Leader) programu PRELUDE, finansowanego przez Unię Europejską. W ramach tego programu, wraz ze specjalistami z Rotterdamu, Zespół Marketingu Nieruchomości opracował koncepcję rozwoju śródmieścia Gdańska, bazującą na wykorzystaniu istniejących tam rezerw kilkuset potencjalnych terenów inwestycyjnych, o łącznej powierzchni ok. 1,5 mln. m2 oraz szacunkowej wartości ok. €300 mln. Olbrzymi potencjał inwestycyjny Śródmieścia Gdańska został wtedy opublikowany w broszurze promocyjnej CENTRUM.

W 1998 roku zorganizował w Gdańsku warsztaty z udziałem czwórki wysokiej klasy specjalistów od inwestycji na rynku nieruchomości z USA, zrzeszonych w prestiżowej organizacji The Counselors of Real Estate. Podczas warsztatów została wypracowana strategia rozwoju północnej części Wyspy Spichrzów (atrakcyjnego obszaru w Śródmieściu Gdańska).

W trakcie pracy w Urzędzie Miejskim, Roman Sebastyański kończy podyplomowe studium wyceny nieruchomości oraz szkolenie z finansowania dużych projektów deweloperskich (Training on Finance and Management) zorganizowane we Wiedniu przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Przez krótki czas związany był z trójmiejską firmą deweloperską HOSSA S.A. opracowując koncepcję funkcjonalno-przestrzenną oraz marketingową centrum handlowo-usługowego "Madison" w Gdańsku (20.000 m2).

W dotychczasowej karierze uczestniczył też w wielu specjalistycznych, międzynarodowych targach i konferencjach nieruchomościowych, między innymi: MIPIM/MAPIC w Cannes, BMP w Barcelonie, Global Investors on European Real Estate w Paryżu, zorganizowanej przez Global Real Estate Institute oraz NEPIX w Kopenhadze.

Od roku 2000 współpracuje z firmą Synergia 99, właścicielem 73 ha terenów postoczniowych w północnej części śródmieścia Gdańska. Głównym celem spółki jest przygotowanie i komercjalizacja tego obszaru, na którym powstanie Młode Miasto - nowa, nadwodna, wielofunkcyjna dzielnica Gdańska o łącznej, projektowanej powierzchni użytkowej ok. 1 mln. m2.

głównaarchitekturanieruchomościzarządzaniewizerunek
EnglishKontakt