KREOWANIE POZYTYWNEGO WIZERUNKU
Millenium

Pracując w Urzędzie Miasta Gdańska, jako szef Zespołu Marketingu Nieruchomości, Roman Sebastyański zajmował się promocją różnych aspektów życia gospodarczego Gdańska i 3miasta. W ramach programu PRELUDE, finansowanego przez Unię Europejską, wraz z zespołem oraz polskimi i zagranicznymi ekspertami, oraz przy udziale kilkudziesięciu osób reprezentujących różne sfery życia gospodarczego, opracował koncepcję rozwoju śródmieścia Gdańska, którą opublikował w formie dwóch broszur: CENTRUM i MILLENNIUM.

Wielokrotnie uczestniczył w krajowych i międzynarodowych konferencjach i targach, prezentując potencjał gospodarczy Gdańska. W 1998 roku przygotował i poprowadził Międzynarodowe Forum Inwestycyjne, poświęcone możliwościom inwestycyjnym w Śródmieścia Gdańska, które odbyło się w Dworze Artusa.

Od roku 2000 współpracuje z firmą Synergia 99, właścicielem 73 ha terenów postoczniowych w północnej części śródmieścia Gdańska. W celu wykreowania pozytywnego wizerunku projektu Młode Miasto, zaproponował ożywienie tego obszaru działaniami o charakterze kulturalnym i artystycznym. W ciągu następnych lat tereny te były kolonizowane przez dziesiątki artystów, jak np. Iwona Zając i zespół Dick4Dick, realizujących tu rozmaite projekty, jak np. Galeria Bezdomna, międzynarodowy plener młodych artystów "Spojrzenie z zewnątrz", czy międzynarodowy festiwal SEAS. Oprócz wielu jednorazowych działań, Kolonia Artystów w Młodym Mieście to również kilka aktywnych organizacji, jak np.: Wolna Pracownia PGR Art, Instytut Sztuki Wyspa oraz Modelarnia, jak również Europejski Ośrodek Integracji Twórczej Teatru ZNAK.

Działania Kolonii Artystów na terenach postoczniowych tworzą atrakcyjny wizerunek Młodego Miasta w mediach lokalnych, krajowych i zagranicznych.

Swoimi doświadczeniami w zakresie kreowania wizerunku, w tym zwłaszcza dużych przedsięwzięć urbanistycznych, dzielił się ze studentami Gdańskiej Akademii Bankowej oraz Podyplomowego Studium "Architektura + Dialog" przy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W 2005 roku Roman Sebastyański zakłada fundację LEPSZE MIASTO, której głównym celem jest podnoszenie jakości życia w mieście. Jednym z bieżących działań fundacji jest wykreowanie atrakcyjnego wizerunku 3miasta i jego okolic za pośrednictwem internetowej witryny promocyjnej www.3miasto.info.

głównaarchitekturanieruchomościzarządzaniewizerunek
EnglishKontakt